Міжнародний день боротьби з хворобою Альцгеймера

Початок о 13:00, 21 вересня 2024 року

Пряма трансляція на порталі порталі adpd.net та YouTube 

Разом до змін

Щороку 21 вересня відзначається Міжнародний день боротьби з хворобою Альцгеймера.

В цей день професіонали та спільноти людей, що живуть з хворобою Альцгеймера, привертають увагу до даної проблеми, обговорюють та планують позитивні зміни, корисні для людей, з хворобою Альцгеймера, їх близьких, та людей, що надають професійну допомогу.

У ході таких обговорень спільнота формує свій запит для систем охорони здоров’я та  соціального захисту для формування та реалізації змін. Передусім, обговорюють як покращити якість життя та лікування людей з хворобою Альцгеймера, як відстрочити її виникнення та прогресування.

В цей день портал adpd.net разом з Українською асоціацією з проблем хвороби Альцгеймера та нейродегенеративних захворювань, Київським товариством неврологів ім. проф. М.Б. Маньковського та під егідою Інституту геронтології НАМН України, вирушимо в  невелику, але цікаву та корисну подорож, протягом якої ми обговоримо останні новини щодо хвороби Альцгеймера, надамо цікаву та корисну інформацію, яка допоможе людям та їх близьким більш впевнено йти непростим шлям разом із хворобою Альцгеймера та деменцією.

21 вересня о 13:00  ми  запрошуємо Вас приєднатись до онлайн – зустрічі на нашому інтернет порталі adpd.net.

Програма та спікери

Запрошуємо  усіх, хто причетний до хвороби Альцгеймера – пацієнтів, їх близьких, людей що та організації надають догляд, лікарів, соціальних працівників, психологів, державних керівників.

У програмі зустрічі заплановані:

  • виступи експертів з інформацією щодо хвороби Альцгеймера в Україні та світі;
  • поради для пацієнтів, родичів та доглядачів;
  • відповіді на запитання аудиторії.

Віктор Холін

Любов Півень

Олександр Скрипченко

Лариса Шкловцова

Що таке деменція?

Або великий когнітивний розлад

Деменція (старече недоумство), або великий нейрокогнітивний розлад — не є окремим захворюванням, а синдромом (станом). Вона відображає значне зниження розумових функцій до такого ступеню, що робить неможливим самостійне виконання людиною її повсякденних справ та задач.

Основні фактори розвитку деменції

Модифіковані та немодифіковані

Це фактори, при наявності яких багатократно збільшується ймовірність захворіти на деменцію. Дані  фактори поділяють на дві групи: ті, на які можна активно вплинути та зменшити ризик захворювання – т.з. модифіковані фактори ризику, та сталі фактори ризику – (немодифіковані фактори), які поки не можна так активно впливати.

Симптоми деменції

Порушення трьох сфер роботи мозку

Основні симптоми деменції складаються із порушень 3-х основних
систем функціонування мозку:

  • Порушення когнітивних функцій
  • Порушення емоційної сфери
  • Порушення поведінки (нейропсихіатричні та поведінкові симптоми)

Здорове харчування та фізична активність у людей з деменцією

Поради щодо здорового харчування

Здорове харчування та активність корисні для всіх людей, але особливо важливі для людей із деменцією. З поступовим прогресуванням хвороби споживання здорової їжі та фізична активність у хворого можуть  ставати дедалі складнішими. 

    Поради для доглядачів

    Як створити безпечні умови для людини з деменцією та зменшити стрес у доглядача

    Люди з деменцією можуть потребувати особливого спілкування. Удосконалення навичок спілкування допоможе зробити догляд менш стресовим і, швидше за все, покращить якість ваших стосунків із близькою людиною. Хороші комунікативні навички також підвищать вашу здатність справлятися зі складною поведінкою, з якою ви можете зіткнутися, коли ви доглядаєте людину з деменцією.

    Наші соціальні мережі

    Підписуйтесь на наш YouTube-канал, де невдовзі проходитиме трансляція конференції, а також на Telegram-канал.

    Реєструйся зараз!

    Відкрийте для себе передові технології, методи лікування та дослідницькі ініціативи на нашій інноваційній вітрині. 

    Напишіть нам